Балет-казка "Чиполліно"

Балет-казка «Чиполліно» у 3-х діях. Композитор К.Хачатурян

Один з най улюблених глядачами вистав Дитячого балетного театру – балет-казка «Чиполліно» на музику Карена Хачатуряна. Його прем’єра відбулася 9 листопада 1997 року на великій сцені Харківського академічного театру опери та балету ім. Лисенко.

В цей день вперше «Чиполліно» побачив світло рампи у виконанні Дитячого балетного театру.

Яскрава цікава хореографія видатного балетмейстера Генріха Майорова, оригінальність та виразність пластичних образів, що відтворюють характери героїв казки Джані Родарі, у поєднанні із чудовою музикою К.Хачатуряна забезпечили виставі успіх на сценах Харківського театру опери та балету, Київської національної опери у театрах України, Росії, Іспанії, Тайваню Єгипту.

Викладачі та танцівники нашого Дитячого балетного театру з радістю готували для вас це дивовижне дійство.

Лібрето Г.Рихлова за казкою Дж.Родарі

Балетмейстер-постановник лауреат Міжнародних конкурсів балетмейстерів, Генріх Майоров

Диригент-постановник Ю.Янко

Художник-постановник О.Сибірцева

Викладачі-репетітори: заслужений діяч мистецтв України Н. О. Ржевська, Т. М. Іваннікова, О. П. Соловйова, Т. С. Старікова, Ж. З. Мурадян, Б. М. Приступ, Є. М. Волховськой

Дія 1

Одного разу у казковій країна, де жили овочі та фрукти, що такі схожі до людей, трапилася така історія.

Сонячного ранку, ніщо не віщувало біди. На головному майдані міста кожен займався своєю справою: давні друзі, родини Цибулин та Редисок, вийшли прогулятися з дітьми. Неподалік майстер Виноградинка лагодив взуття сусідам, професор Груша розважав друзів грою на скрипці, дядечко Гарбуз, як завжди, мріяв про власний будинок, рахуючи цеглини.

Несподівано грізний сеньйор Помідор увірвався на майдан, сповіщаючи про прибуття принца Лимона. Принц вирішив видати новий закон, згідно якого кожен повинен платити правителю за сонце, дощ та вітер.

Народ ображений – як можна платити за сонце, дощ та вітер? Бешкетник Чиполліно помстився Лимонові у свій спосіб – наступивши на мозоль. Принц Лимон наказав стражі покарати «бунтівника», але хлопчисько щез у натовпі. Замість сина заарештовано старого батька – Чиполоне.

У цибулиній родині горе. Друзі, як можуть, втішають Чиполу та дітей. Бідні люди завжди допоможуть одне одному. Ось й куму Гарбузові як не допомогти? – сусіди на чолі з Чиполліно побудували старикові будинок. Яким же крихітним він вийшов! Але не довелося бідоласі в ньому пожити…

Злодій Помідор ледь не луснув від ярості, побачивши, що хтось насмілився будувати будинок на законній землі графинь Вишень. Будинок Гарбуза зруйновано. Чиполліно вирішує помститися кривдникам.

Дія II

У Величезнім палаці графинь Вишень юний граф Вишенька почувається незатишно. До чого багатство, коли немає друзів?

Непомітно потрапивши до палацу, Чиполліно та Редисочка знайшли у Вишеньці відданого друга та помічника. Разом вони розшукали в’язницю Чиполоне.

Тим часом у палаці розпочинається бал на честь принца Лимона. Поки гості веселяться, Вишеньці вдається поцупити клач від в’язниці. Старий Чиполоне на волі.

Дія III

Погоня. Гвардія лимончиків та поліція всюди розшукує втікачів. Рятуючи батька та подругу Редисочку, Чиполліно не встигає сховатися від переслідувачів. Сміливця кинуто за грати.

Проте віддані друзі поспішають на допомогу. Вишенька просить допомогти красуню Магнолію – аромат її квітів повинен приспати стражників. Доки стража спить, друзі звільняють Чиполліно.

Принц розлютований – в’язниця порожня! У гніві правитель наказав стріляти по місту з гармати. Величезну старовинну зброю вивезли на майдан… але Чиполліно з друзями вже постаралися щоб у жерлі гармати, замість ядра, опинився сам Принц Лимон.

Дим від пострілу розвіявся… Перемога!!! Немає віднині у чарівній країні овочів та фруктів ані грізних правителів, ані гвардійців, ані поліції. Під жарким сонцем та лазурним небом росте нове місто – місто друзів!