Понедельник, 12 февраля 2024 23:36

Життя та діяльність школи від початку повномасштабного вторгнення до сьогодні

…Прийшовся натовпу до смаку задум Діонісів –

не злічити глядачів!

Ми не артисти, і не ліцедеї,

Ми воскрешаємо і душі, і тіла…

 

Сьогодення… Війна в Україні, війна в Харкові, і така неосяжна кількість негативу скрізь, що його діти відчувають нарівні з дорослими. Хто зможе вилікувати понівечені війною дитячі серця? Де знайти той засіб, що поверне дітям світло, радість, чисту дитячу віру в диво?

Заняття мистецтвами, процеси переживання, що пов’язані з творчістю, неодмінно повинні, хоча б частково, врятувати дитячі душі! Виховання дитини мистецтвом танцю, стан емоцій, отримуваних на сцені – особливо важливі саме зараз. Щирість вічно живого Мистецтва Театру необхідна саме сьогодні, як ніколи!

З початку війни в Україні багатьом дітям та педагогам довелося виїхати до Європи, аби мати змогу продовжити навчання у безпеці. Величезний педагогічний досвід та творчій потенціал школи дозволили не тільки швидко створити концепцію функціонування школи в нових умовах, коли діти не просто навчаються дистанційно, а ще й знаходяться у різних країнах та часових поясах, а й успішно реалізувати її на практиці. Починаючи з березня 2022 року, завдяки зусиллям директора школи, заслуженого діяча мистецтв України Наталі Ржевської, було створено декілька навчальних осередків в Україні та Європі, де учнів продовжували навчати педагоги школи.

Польща, Швеція, Чехія, Німеччина, Норвегія, гостинна Словакія - ці та інші країни зустріли маленьких українців, які прагнуть танцювати, творити, жити та мріють повернутися додому!

За останні півтора року ми побачили, що кожен з наших любих дітей є окрасою будь-якого закладу хореографічної освіти за кордоном, адже рівень професійної підготовки харків’ян вище за той, що мають їх однолітки. Це є додатковим нагадуванням про унікальність Харківської хореографічної школи, її педагогічного складу під керівництвом засл. діяча мистецтв України Н.О. Ржевської та її методичних надбань. Балетні школи та студії Польщі, Словакії, Німеччини, Франції, Австрії, Норвегії, Великобританії, тощо, з радістю відчинили свої двері для харків’ян. А діти мріють про рідну школу, та кажуть що рівень європейської балетної освіти для шкільного віку відстає від харківського.

 

СЛОВАЧЧИНА

Найвагоміший результат з продовження навчання за унікальними методиками Харківської хореографічної школи за межами України ми маємо в Братиславі, Словаччина  - з березня 2022 більше 60 учнів основного контингенту школи за підтримки Міністерства культури Словакії мають змогу повноцінно навчатися хореографічним дисциплінам, під керівництвом педагогів школи, які виїхали разом з дітьми. Було створено своєрідний філіал нашої школи - Slovakian Ukraine ballet school. Танець та гімнастику ведуть викладачі, що знаходяться у Братиславі, а теоретичні дисципліни та уроки фортепіано проводяться у дистанційному форматі педагогами що лишаються у Харкові та Україні. Особливим досягненням нашої роботи у цьому форматі є повноцінна сценічна практика для усіх учнів. Зокрема це участь у концертних програмах на різних площадках Братислави, самостійно, спільно зі студентами КДФХК або дорослими артистами українського балету у проектах підтримки українського мистецтва. Школа забезпечує не тільки методичний супровід, а й допомагає з костюмами для виступів.

Ось перелік основних заходів, що пройшли у Словаччині.

28 травня 2022 у столиці Словакії Братиславі відбувається концерт, присвячений Дню захисту дітей. Головна ідея - обїєднати світ навколо свята, яке саме зараз має особливе значення. Тисячі дітей саме зараз виявилися беззахистними з початком війни, і хочуть щоб світ почув їх! Діти хочуть миру та безпеки понад усе!

У концерті приймали участь найкращі танцювальні колективи різних жанрів Словакії, а фіналом став блок під назвою "Діти українських балетних шкіл", де разом із киянами, одеситами, львів`янами, наші маленькі харків'яни показали низку своїх номерів.

Мова танцю унікальна, виразна та зрозуміла кожному, незалежно від національності, тому діти з Харківської хореографічної школи розказали свою історію про рідне місто, про свої дитячі мрії та про своє бачення миру для дітей всього світу!

8 червня 2022, Братислава (Словакія). Благодійний концерт артистів балету Української національної опери (Київ) на сцені Словакського народного театру.

Відкривали концерт учні Харківської хореографічно школи, що навчаються у Братиславі. Особливе значення для нас має те, що ідея номеру, яким вони відкрили концерт народжена була у стінах нашої рідної ХХШ - "Юність балету"!

Влітку 2022 року розпочав свою роботу балетний табір у Братиславі, що зібрав українських дітей з Харкова, Києва та інших міст. Величезна робота щодо організаційних питань (поселення, харчування), в цьому дивовижному проєкті була зроблена словацькою стороною, за що окрема подяка міністру культури Наталі Мілановій, а ось вся педагогічно-методична частина табору була повністю проведена директором школи Наталею Ржевською та педагогами Харківської Хореографічної школи! В цьому проєкті дивовижним чином об’єдналися педагоги школи з учнями Харківської хореографічної школи та Київського балетного училища. Обмін досвідом, знаннями, енергіями, єднання творчих особистостей – унікальний проєкт від унікальних людей.

11 грудня 2022 відбувся захід «Зроблено в Україні», створений за підтримки Фонду міста Братислава, інтеграційно-освітній програмі Міністерства культури та Sľuk (Словацького національного театру) та інш.

Метою заходу було знайомство словаків з культурою України – від приготування смаколиків та національних страв, до техніки вишивання, презентації казок та музичних надбань у розрізі пошуку спільних рис.

Прикрасою події став виступ учнів Харківскої хореографічної школи. Учні показали повноцінний концерт з 20 номерів!

 

22 грудня 2022 на сцені національного театру СЛУК (Братислава) відбулася грандіозна прем’єра вистави «Шлях за мрією» - авторського балету, що розповідає про дівчинку яка мріє стати балериною та про підкорення нею великої сцени. Ідея, постановка, репетиції, продюсування – це все робота педагогів Харківської хореографічної школи: Світлани Петрової, Яни та Павла Торшилових, Альони Шевцової, Наталії Гончаренко, Марини Добрякової, виконавці - учні ХХШ, за участі студентів КДФХК, в основному наших випускників. Особливо приємно те, що головну чоловічу партію виконав випускник ХХШ, випускник київського училища, соліст Нацопери України, а тепер провідний соліст Словацького національного театру – Владіслав Босенко. У виставі були задіяні всі учні школи, що навчаються в Братиславі, віком від 6 до 14 років.

9, 10 березня 2023, м. Губбіо, Італія. Участь учнів школи з Братиславі (Словачина) у 40-му Міжнародному фестивалі класичного танцю «Festival Scuole di Danza Classica Renato Fiumicelli» гала-концерті в рамках фестивалю балетного мистецтва - показ гран-па з балету «Пахіта». Неймовірно важливий захід для нас, адже завдяки майстерності педагогів школи, технічний рівень учнів відповідає кращим традиціям балетного мистецтва і діти блискуче показали свої вміння на цій поважній сцені, не уступаючи студентам балетного училища.

29 квітня 2023. На сцені Словацького національного театру (Братислава) відбувся академічний концерт учнів нашої школи, що наразі навчаються у гостинній Словакії.

Захід було присвячено Міжнародному Дню Танцю, а на сцену вийшли всі учні школи!

Справді святковою була програма концерту, адже педагоги окрім близько 35 номерів та варіацій, окремим відділенням підготували уривок з балету "Копелія" (комп. Л.Деліб).

Навчальний рік закінчився серією випускних іспитів, серед членів комісії були видатні танцівники провідних театрів Словакії, спеціально запрошені для об’єктивної оцінки надбань наших учнів за навчальний рік. Звісно, оцінки були виставлені справедливо та відповідно рівню підготовки, але абсолютно всі присутні відмітили високий технічний рівень, сценічність та натхненність дітей – учнів Харківської хореографічної школи.

Влітку 2023 було проведено вже другий балетний табір, який дещо відрізнявся від попереднього, насамперед тим, що цього разу організаційною частиною (розміщення учасників, харчування, тощо) опікувалися педагоги школи, які досі перебувають у Братиславі та продовжують навчати дітей. Окрім учнів нашої школи були запрошені юні танцівники з українських шкіл та студій. Загальна кількість учасників – більше 100  осіб. Низка майстер-класів від провідних солістів балету, щоденні уроки та репетиції – чудовим завершенням цього процесу став великий концерт класичних варіацій.

ПОЛЬЩА

Ще одна чисельна група учнів Харківської хореографічної школи продовжила навчання у м. Гданськ (Польща). Завдяки Наталі Ржевській, 15 дітей отримали можливість займатись балетом на базі Гданського хореографічного училища, педагогом для них стала Олена Соловйова. З особливим трепетом ставилися ми до цієї групи, адже більшість з них учні випускного класу школи, і наприкінці року вони всі мали вступати на наступну ступінь балетної освіти. Треба зазначити, що всі випускники успішно закінчили школу та вступили на навчання до Київського державного хореографічного фахового коледжу (3 учениці), Гданського хореографічного училища (5 учениць), Харківського вищого коледжу мистецтв (2 учениці).

Окрім, власне підготовки до вступу, діти встигали приймати участь у низці заходів, покликаних привернути увагу до дитячої мистецької освіти українських дітей.

Серпень 2022. До Дня Незалежності України у Варшаві відбувся концерт „STAND UP with UKRAINE!" що його організували фундація "Educational Center Children of Ukraine" спільно з готелем Warsaw Marriott та EUCON Legal Group, у якому прийняли участь  наші учні з Харківської хореографічної школи! І сталося це не просто так, адже саме юні балетні танцівники за Харкова є окрасою будь-якого святкового заходу. Танцівники виконають декілька номерів, що були поставлені нашими хореографами спеціально для цього заходу, як привітання світові з Днем Незалежності нашої України!

4 лютого 2023 Rotary Club Warsaw International провів Щорічний благодійний бал, усі кошти, отримані від заходу були спрямовані на підтримку мистецької освіти українських дітей у Варшаві під час війни в Україні.

Наші учні, що навчаються у Братиславі привезли до Варшави справжній концерт з 11 номерів класичної хореографії. На заході був присутній посол України в Республіці Польща Василь Зварич.

 

ШВЕЦІЯ

Євгенія Ящук, наша колишня учениця, наразі живе у Стокгольмі. Вона з перших днів війни розпочала активну співпрацю зі стокгольмскими журналістами з висвітлення подій в Україні.

А ще вона запропонувала допомогу нашим учням, що виїхали до Європи у знаходженні їм шкіл, де б вони могли продовжити навчання мистецтву балета.

Її великий проект завершився великим фільмом шведcького телебачення про одну балерину з Харкова, що переживає неймовірні емоції та щиро підтримує рідний Харків у часи тяжких випробувань.

22 травня учні Харківської хореографічної школи, що опинилися у Стокгольмі, та навчаються під керівництвом надзвичайно талановитої Євгенії Ящук організували перфоманс на підтримку Українина центральні площі. На усе місто вони розповіли про Україну, її боротьбу та неймовірно красиву культуру, яку несе у своєму серці кожен українець!

25 лютого, Стокгольм. Вистава-перфоманс на підтримку України Kulturforum STHLM - För barn och unga på flykt

Березень 2023. Участь учнів школи у фіналі телевізійного проєкту «Талант» Швеція-2023

АВСТРІЯ (Відень)

Маємо учнів, які вступили на навчання у різні балетні школи та студії Відня паралельно з дистанційним навчанням у Харківській хореографічній школі. Саме таку форму обрали всі наші діти, адже той рівень балетної освіти, що дають педагоги нашої школи, не дають ніде в Європі, зокрема у Австрії. Особливо треба сказати про випускника 2022 року – Волянського Фаддєя, який по закінченні школи був прийнятий до балетного училища при Віденській опері, та наразі перебуваючи на першому курсі, вже запрошений на головну партію у студентську постановку балету «Баядерка».

Ще один великий та цікавий проєкт, який було реалізовано у Відні пов’язаний з випускницею школи, нині провідною солісткою Віденської опери Олександрою Ляшеко та відомим модним дизайнером Маркусом Валенсуела. Було проведено благодійний аукціон на підтримку харківського дитячого балету. Метою заходу було знайомство європейських поціновувачів таланту Олександри та Маркуса з Харківською хореографічною школою, її Дитячим Балетним Театром та його величезною сценічною діяльністю. Презентувала школу її директор Наталя Ржевська. Безумовно успішним виявився цей проєкт, результат навіть перевершив сподівання, адже він отримав надзвичайно широкий розголос у австрійських ЗМІ.

 

УКРАЇНА

Багато дітей залишилося в Україні, хоча і виїхали за межі рідного Харкова. Для цієї групи було організовано навчання у дистанційному форматі. Завдяки унікальним методикам онлайн освіти, що були розроблені в школі ще з 2019 року, з початком пандемії, педагоги легко та ефективно перейшли на таку форму навчання, та наприкінці року показали зі своїми класами чудові результати у контрольних уроках та іспитах.

Ми маємо 36 випускників елементарного (початкового) освітнього підрівня, а це 3й клас, які отримали на випускному іспиті високі оцінки та схвальні відгуки членів атестаційної комісії. Беззаперечно, що саме завдяки педагогічній майстерності та величезному досвіду педагога-методиста школи Олександри Бровко, їх викладача, діти досягли таких неймовірних результатів.

Окремо треба виділити проєкт, що його реалізував педагог школи Андрій Довганюк, на благодійних засадах. Рятуючись від обстрілів він виїхав до Краснокутської громади Харківської області. За деякий час було вирішено організувати там заняття з дітьми. Здебільшого це діти вимушені переселенці, тому ми пишаємось тим, що школа зробила свій внесок у підтримку цієї вразливої категорії населення. Загалом близько 50 дітей, віком від 5 до 18 років задіяні у цьому проєкті, який триває дотепер. За час реалізації проєкту було зроблено декілька тематичних концертів для жителів громади, на підтримку ЗСУ. А саме:

14.01.2023 – концерт «Різдв’яно – Новорічні зустрічі», 8 авторських номерів.

23.02.2023 – концерт «Жінка і весна» - 10 авторських номерів

29.04.2023 – концерт «Мама – ти жінка-мироносиця» - 9 авторських номерів

Квітень 2023 – участь у обласному конкурсі «Фестиваль української культури «Молоді таланти Харківщини», лауреати 3 премії

3.06.2023 – концерт «Подорож країнами світу» - 12 авторських номерів

12.08.2023 – концерт «Ми з України» - 10 авторських номерів

14.10.2023 – концерт присвячений святу села – 10 авторських номерів.

ХАРКІВ

Харківська хореографічна школа зараз - маленька чарівна країна на мапі героїчного незламного Харкова - живе, працює і вірить, що мистецтво балету обов'язково переможе.

Велика група батьків наших дітей прийняли рішення лишитися в буремному, багатостраждальному, але такому рідному Харкові! Звісно що школа не може стояти осторонь процесу прожиття складних емоцій в цей час цими дітьми. Педагоги, що також лишилися в Харкові, окрім просто занять, робили неймовірне, працюючи в будь яких умовах, навіть за блекауту! Адже психологічне та емоційне навантаження на дитячі душі було понад уявленням, тому дітей залучили до процесу репетицій, підготовок до виступів, конкурсів, до того процесу творіння, який єдиний зміг не дати остаточно зруйнувати дитячу психіку.

Наталя Ржевська зібрала чудових людей в школі: Олександра Бровко, Оксана Трушина, Олена Котова, Яніна Бабічева, Марина Вакуленко, Наталя Семенова, Олена Топоркова. Саме вони створили весь той прекрасний світ дитячої творчості, який поглинув маленьких харків’ян, підтримував їх та продовжує об’єднувати дотепер.

Напередодні Нового Року ми не могли залишити наших маленьких артистів без подарунків. Звісно що для кожного танцівника найдорожче – танцювати! Тому на новорічному концерті танцювали всі хто хотів. Настільки зворушливо виглядали діти, які вдягнули костюми - пачки, шопенки, колети, взули своє балетне взуття та виступили перед глядачами вперше за багато часу. Це саме те, заради чого треба жити, працювати. Бо ж ці очі, які загоряються неймовірним світлом безцінні!

Січень 2022. Особливий проєкт для нас – концерт для "Rotary клуб Харків", які надали благодійну підтримку нашим педагогам, дітям, школі. Підтримка одне одного як особливий вид мистецтва! У співдружності з Rotary було організовано та проведено незвичайний концерт. Глядачі - діти та дорослі з дружнього Rotary.

Що найголовніше для артиста? - Можливість вийти на сцену! Що важливе для глядача? - Емоції та обмін творчою енергією! Все це і відбулося на нашому святі. У программі концерту на глядачів чекало багато дивовижних відкриттів та сюрпризів. Вони потрапили до чарівної театральної казки, де познайомились з неймовірним світом театру, танцю, музики…

Танець – універсальна мова, що її розуміють в усіх куточках світу. Виразна, багатогранна, яскрава. Основою усіх хореографій є класична, знайомство з якою ми розпочнемо просто у залі. Кожен з глядачів мав змогу відчути себе на місці балетних танцівників – це один з сюрпризів, який чекав на них. Ми провели їх світом різноманітних танців та показали як легко розуміти цю дивовижну мову. І найважливіше – ми всі стали свідками магії! Діти на сцені та діти в залі – унікальна за своєю енергетикою подія, що стала тією необхідною ланкою у розкритті унікального внутрішнього світу кожної дитини.

27 березня - одне з найголовніших свят року для артистів Дитячого Балетного Театру України – Міжнародний День Театру! Його відзначили святковим концертом, кожен з учнів зміг показати свій номер. Загалом близько 30 виступів, як завжди різних театральних жанрів – танець, музика, художнє читання.

Випускний. Червень 2023. Класична хореографія, як відомо, має давні традиції та не любить змін на догоду часу. Так само і традиції випускних іспитів в школі незмінні. Вже маючи досвід он-лайн іспитів та виступів педагоги провели блискучу екзаменаційну сесію. Для дітей це стало ще одним проявом величі балету, який не дивлячись і на що, впевнено веде їх сталим шляхом виховання особистості та професійної майстерності.

Учні школи показали прекрасний випускний концерт, зірочками на якому, звісно були учні випускних класів: це 3й клас (пед.. Бровко О.В,), що закінчив перший навчальний підрівень та 9й клас (пед.. Трушина О.В,) – випускники школи. Дивовижно як в складному сьогоденні діти змогли вийти на рівень, що ні на мить не поступається  рівню випускників минулих, мирних років.

Липень  2024. День медичного працівника, коли вітають тих хто рятує наші тіла. І звісно ж, що привітати цих незламних людей запросили тих, то рятує душі – діячів мистецтв! Зовсім не дивно, що прикрасою свята стали саме учні Харківської хореографічної школи які на сцені ХНАТОБу виконали чуттєву композицію і показали чудовий взірець істинної класичної хореографії.

Діти, чиї батьки прийняли рішення не виїжджати з рідного міста, і продовжили дистанційне навчання у школі, мали дивовижний, незвичний для всіх нас досвід – онлайн підготовка вистави! Результатом став показ вистави з репертуару Дитячого Балетного Театру України, художній керівник Ржевська Наталя Олександрівна, «Дюймовонька», влітку 2023 року. Водночас з показом вистави нам вдалося зробити цікавий фотопроєкт спільно з фотохудожником Одеського оперного театру Віктором Собко, що його було запрошено спеціально до показу вистави. З отриманих фотоматеріалів цієї колаборації планується онлайн фотовиставка, присвячена життю школи.

 

Участь у конкурсах

  • 25-27 березня 2023 року проходив IV Відкритий конкурс театрально-сценічного мистецтва малих форм «ЛЕТИ!» на якому не могли не бути представлені і наші учні. І звісно ж, без перемог вони не залишилися.

Тож, Номінація «Хореографія»

Гран–прі

Семенова Маріель (5 клас, пед. Ржевська Н.О.) – за номер «Я танцюю та граю» (ІІ вікова категорія)

Лауреати І ступеня:

Кулішова Василиса (7 клас, пед. Трушина О.В.) – за варіацію Кітрі із балету «Дон Кіхот» (ІІІ вікова категорія)

Семенова Маріель – за варіацію Амурчика з балету «Дон Кіхот» (ІІ вікова категорія)

Лауреати ІІ ступеня:

Курманова Анна (7 клас, пед. Трушина О.В.) - за «Фею жвавості» з балету «Спляча красуня» (ІІІ вікова категорія)

Погребняк Вероніка (7 клас, пед. Трушина О.В.) – за східний танець із балету «Попелюшка» (ІІІ вікова категорія)

Зінченко Олександра (7 клас, пед. Трушина О.В.) – за «Танок коштовних каменів» з балету «Спляча красуня» (ІІІ вікова категорія)

Міжнародний конкурс художнього слова, 6 квітня 2023, Італія

1 місце молодша група - Котова Катерина

1 місце середня група - Мільяченко Андрій

2 місце середня група - Худяков Лев

1 місце старша група - Буряк Ксенія

Вітаємо дітей та їх чудового педагога Котову Олену Анатоліївну

28-31 травня 2023 року на сцені Львівської опери проходив Дитячо-юнацький конкурс класичного і сучасного балету ім. Роми Прийми.

І хоча у теперішні буремні часи онлайн навчання складно було готувати дітей до конкурсних виступів, все ж такі Харківська хореографічна школа гідно презентувала виступи своїх учасників.

Результати виявилися прекрасними -

1 місце наймолодша група, класичний танець, малі форми - Магеррамова Сабріна, Семенов Родіон, Іванов Арсеній

1 місце наймолодша група, класичний танець, соло - Іванова Арсеній та Семенов Родіон

2 місце молодша група, класичний танець, соло - Семенова Маріель

2 місце молодша група, сучасний танець, соло - Семенова Маріель

2 місце середня група, класичний танець соло поділили Клевоцва Марія та Іванова Аріна

3 місце середня група, класичний танець, соло - Суховій Тетяна

Вітаємо дітей, а особливо їх педагогів – Ржевську Наталю Олександрівну, Трушину Оксану Володимірівну, Бровко Олександру Всеволодівну, Клевцову Катерину Іванівну, Семенову Наталю Миколаївну.

1 Міжнародний фестиваль театрального мистецтва "Зірки Мельпомени" 2-4 червня 2023. м. Хмельницький

1 премія та спеціальна відзнака журі - Мільяченко Андрій. Вітаємо педагога - Котову Олену Анатоліївну

IV Всеукраїнський дитячий двотуровий конкурс танцю "Хореограф і Я" (м.Київ, ТабилеЦех та академія ім Сержа Лифаря)

1 місце чоловічій дует, класичний танець Іванов Арсеній та Семенов Родіон Бровко Олександра Всеволодівна

2 місце тріо, класичний танець Семенова Маріель, Іванов Арсеній та Семенов Родіон

1 місце класичний танець, соло Іванова Аріна педагог Трушина Оксана Володимірівна

1 місце сучасний танець, соло Іванова Аріна

3 місце класичний танець, соло Кулішова Василіса, педагог Трушина Оксана Володимірівна

 

Міжнародний конкурс Нungarian ballet grand prix (Угорщина). Марія Клевцова та Ніка Петрова стали дипломантами.

 

Харківська хореографічна школа

Випускники 2023

Закінчили елементарний підрівень освітньої програми з хореографічного мистецтва 36 учнів

Закінчили базовий підрівень освітньої програми хореографічного мистецтва професійного або загально-мистецького спрямування, та отримали свідоцтва про закінчення школи 24 учня.

 

За підсумками 2022-2023 навчального року до навчальних закладів для продовження професійної хореографічної освіти вступили наступні учні:

 

  1. Київський державний фаховий хореографічний коледж:

Лазарєва Анастасія

Петрова Ніка

Краснопольска Марія

Чорна Альона

Клевцова Марія (класи)

Гребеннікова Ангеліна (класи)

Мубінова Євгенія (класи)

Маскіна Кіра (класи)

Краснікова Вероніка (класи)

  1. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ХАРКІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Мельник Кіра

Микитюк Валерія

Ладигіна Поліна

Середа Єва

  1. США (точна назва навчального закладу уточнюється)

Макарова Таїсія

Кучер Поліна (класи)

  1. Австрія

Волянській Фаддєй

Лялюк Вероніка

Лялюк Уляна (класи)

  1. Норвегія

Телеш Денис

  1. Італія (школа при театрі Ла Скала)

Козлова Іванна (класи)

Козлова Софія (класи)