Міжнародна діяльність. Китай

23 квітня 2016 року у м. Нінбо було відкрито українську дитячу хореографічну школу.

В урочистому заході взяли участь керівництво місцевої влади, Хореографічної академії Китаю, керівник Харківської дитячої хореографічної школи Н. Ржевська, яка є засновницею аналогічного закладу в Китаї, а також дружина Посла України в КНР Тетяна Дьоміна та дипломати, відповідальні за культурно-гуманітарне співробітництво.

Окрім того, серед присутніх було понад двадцять китайських громадян, які завершили вищу освіту в Україні, та наразі всіляко підтримують українсько-китайські ініціативи.

У своєму виступі Т. Дьоміна наголосила на важливості відкриття таких культурних осередків, які є своєрідним містком дружби і співробітництва між Україною та Китаєм. Відтак, вона висловила вдячність китайській стороні за підтримку реалізації цього проекту.

(Інформація з офіційного сайту Посольства України в Китаю)

Урочиста церемонія завершилася фрагментом виступу відомої китайської легенди Лян Чжун (китайська версія «Ромео і Джульєтта») у виконанні Харківської дитячої хореографічної школи

Захід широко висвітлювався засобами масової інформації Пекіну, Шанхаю та Нінбо

 

 

 

УКРАЇНА-КИТАЙ: ВІДКРИТІ ДВЕРІ ДО МИСТЕЦТВА

У травні-червні 2015р. вже вшосте юні артисти Харківського Дитячого балетного театру під керівництвом художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України Ржевської Наталі Олександрівни гідно представляють дитяче хореографічне мистецтво України юним глядачам Піднебесної в рамках масштабного культурного проекту "Відкриті двері до мистецтва".

З захопленим успіхом відбулися перші вистави театру: балет-казка «Білосніжка та семеро гномів» у Національному театрі опери Гуанчжоу; балет-буфонада «Піноккіо» - в новому Оперному театрі Чжухая, також вистави вже побачили жителі Сяменя и Ханчжоу.

Українських артистів тепло приймають глядачі Китаю. Юним артистам аплодує величезна кількість дітей у переповнених залах провідних театрів. У Шанхаї Дитячий балет відвідали представники Посольства України у Китаї.

В ході нинішньої гастрольно-фестивальної поїздки також заплановані чисельні творчі зустрічі з китайськими учнями та їх педагогами, в рамках культурного обміну проводяться відкриті уроки та майстер-класи.

9 травня в Пекинському університеті пройшли відкриті лекції на тему «Розвиток балетного мистецтва, як нового напряму у гармонійному формуванні сучасної дитини» за участі директора школи Ржевської Н.О. Також однією з тем виступів Наталі Олександрівни стало питання відкриття хореографічних шкіл у містах Китаю: у місті Нінбо – найважливішому історичному, культурному та зразковому екологічному центрі Китаю відкрито культурний центр, однією зі складових якого буде хореографічна школа.

27 травня в Університеті літніх людей міста Нінбо, за підтримки Асоціації танцю пройшов спільний концерт за участі студентів факультету танцю університету, вихованців училища культури, учнів мистецьких шкіл.

В рамках фестивалю також передбачено низку спільних україно-китайських заходів, що присвячено «Міжнародному дню захисту дітей».

31 травня у Пекіні на виставі Дитячого балетного театру «Білосніжка та семеро гномів» буде присутнім Посол України у Китаї, Дьомін Олег Олексійович.

Подібний творчий взаємообмін має не тільки важливе культурне значення, а й сприяє розвитку масштабних освітніх програм у галузі мистецтва, особливо дитячої хореографії, а в цілому – подальшому розширенню міжнародних зв’язків України та Китаю.